A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

SağlıkKoronavirüs Kısıtlamaları Tekrardan Gelebilir

Koronavirüs Kısıtlamaları Tekrardan Gelebilir

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük vaka tablolarında artış sürerken, koronavirüs kısıtlamaları da tekrardan gündeme geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük vaka tablolarında artış sürerken, koronavirüs kısıtlamaları da tekrardan gündeme geldi.

Gizlenip gizlenmediği büyük tartışma konuları olan koronavirüs tablosundaki artış, endişe yaratmaya devam ediyor. Bu tablo karşısında Bilim Kurulu’nun yapacağı görüşmelere göre tekrardan kısıtlamalara geri dönülebilir.

Önümüzdeki 15 gün içerisindeki vaka sayılarına göre net bir karar alınması beklenirken, hafta sonu sokağa çıkma yasakları, yaş gruplarına dışarı çıkma kısıtlamaları ve toplu taşıma araçlarının düzeni ile ilgili olarak bazı yasaklar gündeme gelebilir. Pandemi ile mücadelede önümüzde 15 günlük süreç, fazlasıyla belirleyici olacak.

Kış dönemi hazırlıkları bağlamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile, denetimlerin sıklaştırılması talimatı gelmişti. Son raporlara göre, özellikle kafe ve restoranlarda kurallara yeterince uyulmaması detayı dikkat çekti. Maske kullanımında elde edilen başarının mekan kurallarında elde edilememesi, bu yerlerde de çeşitli yasakları beraberinde getirmesi ile sonuçlanabilir.

Özellikle büyükşehirlerde belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağı, hafta sonlarında sokağa çıkma yasağı ve belirli yaş gruplarına kısıtlamalar gibi uygulamalar tekrardan gündeme gelebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki