Tonya’da Belediye Binasına Baz İstasyonu Kuruluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tonya Belediyesi’nde hizmet binası olarak kullanılan yerin üzerine baz istasyonu kuruluyor.

Tonya Cumhuriyet Alanı’nda yer alan belediye binasının üzerine elektronik haberleşme için kullanılan baz istasyonunun kurulacağı belirtildi.

Turkcell şirketinin yetkilileri tarafından kurulacak olan baz istasyonun kurulumuna birkaç gün içinde başlanacağı ifade edildi.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Baz istasyonları konusu Tonyamızda, iletişim konusunda sıkıntı çekildiği için ben bu konuda bir araştırma yaptım. Hem yazılı basından hem de bu işi bilenlerden profesörlerden, uzmanlarından sorduk. Kurulmak istenen baz istasyonlarının bir tanesi evdeki buzdolabının yirmi beşte biri kadar zararlı, yani evdeki buzdolabı yirmi beş kat daha zararlı. Gerek Dünya Sağlık Örgütü gerekse Türkiye’de TÜBİTAK hepsinin ortak görüşü bu. Baz istasyonlarının 5G -4G kapsamındaki baz istasyonlarının sağlığa hiçbir zararı olmadığı yönündedir. Ancak 6 metre yaklaşırsanız ve belli bir süre durursanız evdeki bir UFO kadar size doğrudan bir zararı olur. Bunların radyoaktif bir dalga yaymaları söz konusu değil. Elimizdeki cep telefonları bunlardan kat kat daha zararlı, evdeki floransan ampuller kat kat daha zararlı, bunlar bilimsel olarak ortaya konulmuş. Ancak bizde bir algı sıkıntısı var. Vatandaşımızda baz istasyonlarının hastalığa yol açtığı veya zararlı olduğu yönünde bir algı söz konusu. Bu bilimsel olarak doğru değildir, fiilen doğru değildir. Bana sorarsanız gıda terörü, gıdadaki sıkıntı baz istasyonları ile hiç mukayese edilemeyecek kadardır. Herkes kendisini market ve evdeki gıdalardan koruması lazım gelirken hemen cebindeki bilgisayar kapsamındaki cep telefonundan koruması lazım gelirken baz istasyonlarına karşı böyle bir olumsuz bakış var.”

Belediye Başkanı Beşel konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi: “Ben belediyenin üzerine baz istasyonu kurduruyorum. Bana en yakın olsun, eğer bir zararı varsa önce belediye başkanına zarar gelsin mantığından hareketle belediye hizmet binasının üzerine kurduruyorum. Bu konuda kapsamlı bir araştırma yaptım. Bilimsel olarak bütün bilimsel veriler herhangi bir zararı olmadığı yönündedir. Bugün iletişimin sağlıklı olması zorunlu bir ihtiyaçtır. Zararı olmadığı yerde zorunlu bir ihtiyaç konusu olduğu yerde, belediyemiz bu hizmeti kendi imkânlarını kullanarak getirmek gibi bir yol tercih etmiştir.” 

Baz istasyonları Tonya’da uzun bir süreden beri özellikle halk arasında huzursuzluk ve sorun kaynağı haline gelmişti. Daha önce Tonya merkezde kurulmak istenen baz istasyonlarına karşı çıkılmış ve yetkili şirketlere baz istasyonları kurdurulmamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tonya’da Belediye Binasına Baz İstasyonu Kuruluyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!