A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Trabzon’daki Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapıldı

Trabzon’da Akyazı dolgu alanına yapılması planlanan Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapıldığı açıklandı.

Yeri ve işlevi konusunda Trabzon’da tartışılan, bir kesimin desteklediği, bir kesimin de gereksiz bir yatırım olarak gördüğü şehir hastanesinin ihalesi yapıldı.

Akyazı dolgu alanında yapılacak olan Şehir Hastanesi’nin hizmete geçmesinin ardından Trabzon’daki diğer hastaneler kapanacak.Şehir hastaneleri, bedelsiz olarak şirketlere tahsis edilen Hazine arazileri üzerine şirketler tarafından yapılıyor. Bu hastanelerde Sağlık Bakanlığı kiracı konumunda yer alıyor. Mülkün sahibi olan şirketlere Sağlık Bakanlığı en az 25 yıl boyunca kira ve bina bakım parası ödüyor. Şehir hastanelerinin kirası döner sermayeden ödeniyor. 

Trabzon Milletvekili Salih Cora haberi sosyal medyadan duyurdu; “

Bir mega yatırım sözümüz daha hayata geçiyor.

Trabzon Şehir Hastanesi ‘nin ihalesi bugün tamamlandı.Şehir hastanemiz 900 yatak kapasiteli olacak.Yap-İşlet-Devret modeliyle değil merkezi bütçe ile yapılacaktır.Şehrimizdeki sağlık altyapımızı bu yatırımla daha da güçlendireceğiz.Bu yatırım sadece ilimize değil bölgemize de hizmet edecek.

Başta Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere ,Sağlık Bakanımız Sn Fahrettin KOCA beye, Kıymetli bakanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler