A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

SporTrabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: 'MHK sistemi değişmeli'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu: ‘MHK sistemi değişmeli’

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada Türkiye’deki MHK sisteminin tamamıyla değişmesi gerektiğini ve bu işi UEFA, FIFA ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar götüreceklerini açıkladı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada Türkiye’deki MHK sisteminin tamamıyla değişmesi gerektiğini ve bu işi UEFA, FIFA ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar götüreceklerini açıkladı.

Ağaoğlu, saat 14.00’da gerçekleştirdiği TFF ziyaretinin ardından kameraların karşısına geçerek basın mensuplarına açıklama yaptı. MHK yönetimini sert bir dille eleştiren Ağaoğlu, Trabzonspor’un 2 puan bıraktığı Gazişehir FK maçının ardından hakemler hakkında da sert ifadeler kullandı.

Başkan Ağaoğlu konuşmasına, “Nihat Başkan’la görüşemedik. Maçtan sonra aradım, telefonları kapalıydı. 14:00’te TFF’ye geleceğimizi kendisine ilettim. Ben bunu çok açık ve net şekilde dile getirdiğim zaman Nihat Başkan bana şunu söyledi: ‘Konuyu araştırdım, Fırat’ın burada herhangi bir suçu yok. Hata Koray Gençerler’de. Kendisine gerekli olan cezayı verdik başkanım, merak etme’ gibi bir ifade kullandı. Aradan 2 saat geçtikten, haftanın hakemleri açıklandıktan sonra, Sivas maçına Koray Gençerler’in VAR olarak atandığını gördüm. Ben de Nihat Özdemir’e, ‘2 saatlik ceza çok uzun bir cezaymış sayın başkanım’ dedim” diyerek başladı.

MHK’ya Sert Eleştiri

Merkez Hakem Kurulu’nu eleştiren ve mevcut sistemin değişmesi gerektiğini ifade eden Trabzonspor başkanı, “Bu sistemin temelinden değişmesi lazım. Biz bugün Sayın Nihat Özdemir’e bunu söylemeye geldik. Bunun bu şekilde devam etme şansı yok, devam ettiği takdirde Türk futbolu bundan çok büyük zarar görecektir. 4 MHK değişiyorsa ve hala bu hataları yapılıyorsa bu sorun kökten çözülmeli.” ifadelerini kullandı.

‘Nereye kadar gidecekse oraya kadar gideceğiz’

Ağaoğlu, MHK ile ilgili olarak sert söylemlerde bulunarak “Gerekirse FIFA, UEFA, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi… Nereye kadar gidecekse oraya kadar gideceğiz. Bu davanın sonuna kadar peşinde olacağız” dedi.

“MHK ve hakem camiasının yapısının kökten çözülmesi lazım. Birinin yönlendirmesiyle oluşacak her kurum premature doğmuştur. Böyle bir kurumun da ülke futbolunu yönetmesi mümkün değildir.” diyen Ağaoğlu, “Dün VAR’ın devreye girmesiyle verilen penaltı kararına baktığımızda rakip oyuncunun bariz bir şekilde topla oynadığını ve topun yön değiştirdiğini görüyoruz. Futbol hayatı boyunca kırmızı kart görmemiş Flavio, Türkiye’de iki maçta iki kırmızı kart görüyor…Sorun gerçekten büyük bir sorun. Trabzonspor 4 hafta içinde 4 puan kaybetti. Verilen emekler var, alın teri var. Birçok ekonomik sorunlarla boğuşurken sınırlı bütçeyle şampiyonluk yarışı veren bir kadro oluşturma çabasındayız.” diyerek konuşmasına son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki