A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Vakfıkebir’de korkutan yangın

TRABZON’un Vakfıkebir ilçesinde, orman ve çalılık alanda yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri ve orman işçileri, yangına müdahale etti. İlçeye bağlı Çamlık Mahallesi’nin yüksek kesiminde yer alan ormanlık alanda akşam saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

 İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler, vatandaşların yardımıyla yangına müdahale etti. Yerleşim yerlerine uzak olan yangının, ormanlık alanda rüzgarın da etkisiyle sürdüğü ifade edildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin açıklama yayınlayan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, şunları söyledi :

”Geçmiş Olsun…

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi Çamlık Mahallesinin yüksek kesimlerinde, orman ve çalılık alanda çıkan örtü yangını ile ilgili olarak İlçe Kaymakamımız ile görüştüm. Bölgede itfaiye ekipleri ve orman işçilerinin yangına müdahale ettiğini, şu an itibarıyla yerleşim bölgelerinin uzağında söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bölgede yangına müdahale eden tüm ekiplerimize teşekkür ediyor, can ve mal kaybı olmadan bir an evvel önce yangının söndürülmesini diliyorum.”

Konuyla ilgili bu sabah Vira Trabzon’a açıklamalarda bulunan CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mehmet Keskin, itfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmalarına devam ettiğini ifade ederek şunları dile getirdi:

“Dün akşam 17 saatlerinde konudan haberdar olduk. Vatandaşların anız yakımı sırasında rüzgarın da etkisi ile ormana sıçrayan yangına müdahale edildi. Gece boyunca yangının kontrol edilmesi için çalışmalar yapıldı. Fakat bahsedilen bölgede yangına müdahale için yeterli miktarda yol olmadığı için soğutma çalışmaları yeterince başarılı olamadı. Hasar biraz da bu nedenle büyüdü. Sabah saatlerinde söndürülen alanların tekrar tutuştu. İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarına devam ediyor.”

Vatandaşların daha dikkatli olmasını gerektiğini ifade eden Keskin “Ülkemiz de maalesef maden arama, HES projeleri ve taş ocakları gibi çalışmalar neticesinde doğaya fazlası ile zarar vermekteyiz. Bari vatandaşlarımız daha dikkatli olsa. Buradan yurttaşlarımıza sesleniyorum ve bu konulara daha hassas davranmalarını rica ediyorum” dedi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler