A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Kültür ve SanatYazar ve Şair Ahmet Sancak'ın Yeni Kitabı 'Ölüm Gözlerimde' Raflarda Yerini Aldı

Yazar ve Şair Ahmet Sancak’ın Yeni Kitabı ‘Ölüm Gözlerimde’ Raflarda Yerini Aldı

Hem internet üzerinden hem de kitap evlerinde satın alınabilen kitapta, Almanya’da çalıştığı gazetenin iflası sonrasında memleketi Trabzon’a gitme kararı alan bir gazetecinin hikayesini anlatıyor. 

Trabzonlu yazar ve şair Ahmet Sancak’ın yeni kitabı “Ölüm Gözlerimde” kitap mağazalarında ve internet ortamında satışa sunuldu. Kendisi de aynı zamanda gazeteci olan Ahmet Sancak, son kitabında Almanya’dan, Türkiye’ye dönmek zorunda olan bir gazetecinin hikayesini anlatıyor. Roman’da Mesut Derdigüzel isimli kahramanımız iyi bir gazeteci olarak göze çarpıyor. Ardından ise özetle: “Her şey yolunda giderken bir gün birdenbire hayatının seyri değişir: Almanya’da çalıştığı gazete iflas eder, işsiz kalır ve terk edilir. Geçmiş travmalarını tetikleyen bu durum onun Frankfurt’ta kalmasını imkânsız kılar ve yeni bir başlangıç yapmak üzere doğduğu topraklara, Trabzon’a gitme kararı alır. Orada yerel bir gazetede çalışmaya başlayan Mesut, kendini bir çocuk kaçırma vakasının gizemini çözmeye adar” Polisiye – Gizem Roman türündeki kitap şimdiden okurların ilgisini çekmiş durumda. 

WhatsApp Image 2021 05 04 at 17.38.45

Ahmet Sancak Kimdir?

Trabzon’un Köprübaşı İlçesinde doğan Ahmet Sancak, anasız – babasız geçen bir çocukluğun ardından Kamu Yönetimi Bölübünden mezun oldu. Gurbette uzun süre çalışan Sancak daha sonra Trabzon’da Taka Gazetesini kurdu. Roman, şiir yazan, senaristlik yapan Sancak, aynı zamanda Santa Film Şirketinin de sahibidir. Sancak’ın, “Ölümsüz şarkılar”, “Dolunay, duygusal şiirler” isimli 2 şiir albümü “Sonsuz yürüyüş” ve “Ört üstüme” adlı iki de kitabı bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki