“Bir Bayburtlu, bir İstanbullu…”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yok hayır, başlığa bakıp fıkra anlatacağımı sanmayın. Gerçi yaşadıklarımız gerçekten de bir fıkraya benziyor ya, orası ayrı konu.

Sokağa çıkma yasağının saat 19’a alınmasıyla İstanbul gibi kalabalık şehirlerde nasıl yoğunluğun, nasıl yığılmanın yaşanacağını yarın hepimiz göreceğiz. 

Tıpkı hiç detay vermeden duyurdukları, “İki saat sonra sokağa çıkma yasağı başlayacak. Şimdi bakın bakalım başınızın çaresine,” gibi insanları panikleten abuk karardaki gibi. Halbuki İstanbul gibi kalabalık şehirlerde, insanların işlerini hallettikten sonra evlerine gitmeyip aylak aylak dolanmaları değil, eve varamıyor olmaları esas sorun!

Şimdi toplu taşımada da sokakta da markette de herkes işlerini bir an önce halletmek için kısıtlı vakitte yoğunluk oluşturacaklar. Virüsün en sevdiği! Yoğunluğun saatlere yayılması kalabalık şehirler için en doğrusuydu bana göre! Ne demeye mi çalışıyorum? Bütün bu yazdıklarımı tek cümlede özetleyen Göksu Kızı kullanıcısının tweet’ine bakalım:

“Yani düşünün 15 milyon nüfuslu İstanbul ile 82 bin nüfuslu Bayburt aynı saatte eve ulaşacak! Challenge budur!”

Yine mesai saatinin erken bitmesi ve trafiğin daha erken başlamasıyla benim de normalde yarım saat sürmesi gereken işe gidiş gelişim de son bir aydır birbuçuk saatten az sürmüyordu. Şimdi 3 saate eve varırız inşallah! Neyse ki arabalar birbirine virüs bulaştıramıyor desem de teselli vermiyor. Zira insan, yürüme hızından daha yavaş giden trafikte cinnet geçirmemek için kendini zor tutuyor. Artık dayanamayıp arabasını yakma salgını başlarsa şaşırmam.

Tüm bunların yanında Sağlık Bakanı da salgının yayılması konusunda “Suçlu hepimiziz, 84 milyon” demiş. Ah ne kadar da birleştirici bir söyle, sahiden gözlerim doldu. Kendisinin suçlamalarını kendim ve halkım adına reddediyorum! Kişisel olarak herhangi bir emeğim, desteğim, yardım ve yataklığım olmamıştır. Siz onu, Lebaleb kongreye giden parti otobüsünde hunharca “Ak Ak Ak” diye çığırıp tükürüklerini etrafa saçan teyzeye söyleyin!

“Bir Bayburtlu, bir İstanbullu…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!