A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Ahmet Şefik mezarı başında anıldı

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, eski başkanlarından Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu’nu unutmadı. Mollamehmetoğlu, ölümünün birinci yıl dönümünde bugün ailesinin düzenlediği Akçaabat Demirkapı Mahallesi’ndeki kabri başında anıldı. Anma programına Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, çok sayıda basın mensubu, ailesi ve sevenleri katıldı. Anma programında dualar edildi ve Mollamehmetoğlu ile ilgili anılar, duygu ve düşünceler dile getirildi. Trabzon basınına ve TGC camiasına önemli hizmetleri olan Mollemenmetoğlu’nun 1. ölüm yıl dönümünde rahmetle andıklarını ifade eden Başkan Küçük, “Gazetecelik gibi kutsal ve onurlu bir mesleği en dürüstü ve doğru bir şekilde yapan, ardından meslekle ilgili onurlu duruşu, haberleri ve yazdığı kitaplarla önemli eserler bırakan Ahmet abimizi rahmetle saygıyla anıyoruz. Camiamız önemli isimler yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir, ebediyete kavuşmuş tüm abilerimiz, kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi. Ahmet Şefik, geçtiğimiz yıl kansere yenik düşmüş, 57 yaşında hayatını kaybetmişti.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Almanya Türkiye’ye ne mesajı vermek istiyor? Türker Ertürk açıkladı:

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Irene Operasyonu kapsamında, Libya'ya giden Türk gemisine ağır silahlı Alman özel timi baskını ile ilgili KRT programında önemli...

Dışişleri Bakanlığı’ndan Almanya’ya Tepki!

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde Türkiye bandıralı "MV Roseline A" isimli kargo gemisinde Almanya askerlerinin izinsiz arama yapmasına ilişkin açıklama yapıldı.

30 Ekim, Uluslararası Hekimlik Günü İlan Edildi

Dünya Tabipler Birliği (DTB), 30 Ekim gününü Uluslararası Hekimlik Günü olarak ilan etti.