”Andımız Var” Operasyonu DEVA Partisini Rahatsız Etti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’daki operasyona “Andımız Var” ismi verilmesi Deva Partisi’nden rahatsızlık yarattı. Deva Partili Mustafa Yeneroğlu “Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Andımız’ın kaldırılma kararına tepkiler sürerken Trabzon Emniyeti’nden anlamlı bir adım geldi. 

Trabzon polisi düzenlediği uyuşturucu operasyonuna “Andımız Var” ismini verdi. Ele geçirilen uyuşturucuları, “Andımız” yazısıyla sergileyen polis, baskına ait görüntüleri de “Andımız var. Uyuşturucu illeti Trabzon’umuzun sokaklarında gezmeyecek” notuyla paylaştı. 

Bu adımla Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper büyük takdir topladı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğünün bu mesajı Ali Babacan’ın Genel Başkan olduğu Deva Partisi’nde rahatsızlık yarattı. Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu hükümete “Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır” çağrısı yaptı.

‘GÖREVDEN ALINMALIDIR’

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Yeneroğlu “Memurların politize olması hukuk devleti için alarm sinyalidir. Maalesef iktidar bu durumu tetikledi. Hangi görüşü savunduğu önemli değil, özellikle silah taşıyan kamu personelinin siyasi tartışmalara karışması kabul edilemez. Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

”DANIŞTAY KARARI İLE İLİŞKİLENDİRİLMESİ DOĞRU DEĞİLDİR”

Trabzon Emniyet Müdürlüğü de Yeneroğlu’nun açıklamasına cevap niteliğinde bir açıklama yayınladı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Müdürlüğümüzün gerçekleştirdiği Narkotik Operasyonu sonrası ele geçirilen malzemelerin gösterildiği sırada yazılan “Andımız” yazısı, bazı basın yayın organlarında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun aldığı karar ile ilişkilendirilerek kamuoyunda farklı bir algıya yol açmıştır. 

Söz konusu farklı algılamayla ilgili olarak  aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

Müdürlüğümüzce  il merkezinde  gençleri ve çocukları tehlikeye atan uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında Uyuşturucu ile Mücadelede “Andımız Var” adıyla günler öncesinden operasyon planlanmıştır. 

Söz konusu operasyon 16.03.2021 tarihinde il merkezinde 5 ayrı adreste eş zamanlı gerçekleşmiş ve 4 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Operasyonda muhtelif miktarda da uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. 

Operasyon sonrası kamuoyuna ele geçirilen malzemelerin sergilendiği sırada daha önce planlanan “Andımız Var” Operasyonu kapsamında yazılan   “Andımız”  yazısının Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararıyla zaman olarak örtüşmesi tamamen tesadüftür.  

Kamuoyunun böyle bir karardan haberdar olduğu bir zaman diliminde, kararla hiç ilişkisi olmayan “Andımız Var” operasyonun Danıştay kararı ile ilişkilendirilmesi ve farklı anlamlar yüklenmesi doğru değildir. 

Trabzon Emniyet Müdürlüğü milletimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için hukukun üstünlüğüne inanarak, yasaların bize yüklediği sorumluluk çevresinde, görevini yerine getirmeye devam etmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
”Andımız Var” Operasyonu DEVA Partisini Rahatsız Etti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!