A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

SağlıkBakan Koca, Saldırıya Uğrayan Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Bakan Koca, Saldırıya Uğrayan Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve saldırıdan barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve saldırıdan barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlıkçıların korku dolu anlar yaşadığı olayın, sağlıkçılara yönelik saldırıların ciddiyetini ortaya koyduğunu belirten Koca, “Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız” dedi.

Bakan Koca, silahlı saldırıya uğradıktan sonra hastaneye kaldırılan ve kaldırıldığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden hastanın vefatının ardından yakınları tarafından saldırıya maruz kalan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Sağlıkçılar ile görüşen ve yaşananlara dair bilgi alan Koca, kamera kayıtlarının ve sağlık çalışanlarının saldırı anına dair anlattıklarının olayın ciddiyetini ortaya koyduğunu belirtti. 

Koca, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın süreci başlattığının bilgisini vererek, “Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız” dedi. 

Bakan Koca’nın açıklaması şöyle: 

“Keçiören EAH Acil Servisindeki arkadaşlarımı ziyaret ettim. Emniyet güçlerimizce incelenen kamera kayıtları, arkadaşlarımızın beyanı olayın ciddiyetini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki