A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Bakan Koca, Saldırıya Uğrayan Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve saldırıdan barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarının saldırısına maruz kalan ve saldırıdan barikat kurarak kurtulan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlıkçıların korku dolu anlar yaşadığı olayın, sağlıkçılara yönelik saldırıların ciddiyetini ortaya koyduğunu belirten Koca, “Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız” dedi.

Bakan Koca, silahlı saldırıya uğradıktan sonra hastaneye kaldırılan ve kaldırıldığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden hastanın vefatının ardından yakınları tarafından saldırıya maruz kalan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Sağlıkçılar ile görüşen ve yaşananlara dair bilgi alan Koca, kamera kayıtlarının ve sağlık çalışanlarının saldırı anına dair anlattıklarının olayın ciddiyetini ortaya koyduğunu belirtti. 

Koca, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın süreci başlattığının bilgisini vererek, “Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız” dedi. 

Bakan Koca’nın açıklaması şöyle: 

“Keçiören EAH Acil Servisindeki arkadaşlarımı ziyaret ettim. Emniyet güçlerimizce incelenen kamera kayıtları, arkadaşlarımızın beyanı olayın ciddiyetini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız.”

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Aliyev: ‘Sınırda tam kontrol sağlandı’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada birçok köyün Ermenistan ordusu işgalinden kurtarıldığını açıkladı.