CHP’den Trabzon Barosu’na Ziyaret!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Trabzon’dan, Trabzon Barosu’na ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette gündemdeki konular ve şehrin sorunları tartışıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ekibiyle birlikte Trabzon Barosu’na ziyaret gerçekleştirdi. CHP ekibini Baro Başkanı Sibel Suiçmez karşıladı.

ADALET ÇALIŞANLARI ÖNCELİK SIRASINA ALINMALI
Koronavirüsü önleme tedbirleri kapsamında aşı çalışmaları gerçekleştirilirken Baro Başkanı Sibel Suiçmez, adalet çalışanlarının da aşı öncelik sıralamalarında öne alınmaları gerektiğini dile getirerek, “Duruşma olduğu günler başta olmak üzere adliyelerde çok sayıda yoğunluk oluyor. Pek bilinmiyor ama adliyelerde koronaya yakalanan personeller var. Avukatlar sadece adliyede değil, karakollara cezaevlerine gidiyoruz. Büyük risk altındayız. Ona rağmen öncelikli grup içerisine alınmadık” dedi.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA BIRAKILMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR
CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Sağlık çalışanlarının ardından eğitim camiasının da aşılanması gerektiğini belirtti. Bunun yanı sıra emniyet personeli, basın mensupları da öncelik sırasına alınmalı. Biraz sürü bağışıklığına bırakılmış gibi görünüyor” diye konuştu.

DEZAVANTAJLI GRUPLARA AYRIMCILIK OLMAMALI
Kadına şiddet konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Suiçmez, “İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. LGBT gibi gruplara da ayrımcılık yapılmaması gereken yazıyor. Onlara da şiddet yapılmamalı. Dezavantajlı gruplara ayrımcılık olmamalı ve bundan daha normal bir şey yok” ifadelerini kullandı.

EKONOMİK SORUNLAR DA ŞİDDETE YÖNELİM SAĞLIYOR
Başkan Hacısalihoğlu, “Ekonomik sorunlar nedeniyle de şiddete yönelim oluyor. Şiddeti tetikleyen bir durum da budur. Kısa çalışma ödeneği verildi. Bu alım gücüyle evlerini geçindirme şansları olmuyor insanların. İstanbul Sözleşmesi’ne karşı algı oluşturuldu. Cumhurbaşkanının kızı da bunun altına imza attı. LGBT gibi kişilerin eğitim, çalışma gibi hakları kısıtlanmamalı” dedi.

HUKUKTA YERİ YOK, DOĞRU DA DEĞİL AMA…
Kadına şiddet veya istismar davalarının ardından serbest bırakılan şahıslara yönelik Twitter’da oluşturulan gündemlerin ardından şahısların yeniden yargılanmaları hakkında açıklama yapan Başkan Suiçmez, “Hukukta yeri yok, doğru da değil ama Türkiye’de insanların adalete olan güven duygusu ortadan kalkmış durumda. Bugün sana hoş gelebilir ama yarın sana göre de değişebilir. Hukuk evrensel değerlere göre karar verir. Mahkeme serbest bırakabilir, tutuklayabilir ama hepimizin dosyayı görüp ona göre yorum yapmamız gerek. Ancak vatandaşlar güven duygularını yitirdikleri için kendilerince hak arıyorlar” dedi.

SİYASETİN EN KÖTÜ TARAFI İNATTIR
Başkan Hacısalihoğlu, “Siyasetin en kötü tarafı inattır. Cumhurbaşkanı Kanal İstanbul için inat etti ve ben yapacağım diyor. Buranın maliyeti 100 milyar dolar. Türkiye’nin önceliği burası mı. Yoksa yarından tezi yok tüm kaynağı üretime, özellikle tarımsal alanlara yönlendirmesi mi gerekir. Bizim bunu tartışmamız gerek” ifadelerini kullandı.

OTOGARI BELEDİYE DEĞERLENDİRMELİ
Eski otogarın olduğu alanın satışa çıkarılacağı ile ilgili konuşan Başkan Hacısalihoğlu, “Özel bir hastanenin ilgilendiği ile ilgili bir dedikodu çıktı. Büyükşehir’in projeleri var diye kaynak lazım deniyor ama borçlanarak da yapabilir. İşin kötü tarafı şu, Hacıkasım’da otopark yapıldı. Meclis’te görüşüldü ve soru üzerine şu cevap geldi: Buranın maliyeti 120 milyon lira ve biz bunu 120 milyon liraya satarız ve müşterisi hazır. Bana su faturası gönderiliyor ve bunda kar amacı güdülüyor ise 120 milyon maliyeti olan bir yer için neden kar amacı güdülmüyor? Devlet burayı birine mi peşkeş çekiyor? 120 milyon liraya mal olan bir yeri 150 milyon liraya satıyorum dersen ona bir şey denilmez en azından 30 milyon lira kar yaptım ve şurada bir kredim var ona ödeyeyim dahi denebilir. Belediyenin birimleri şehrin farklı yerlerinde. Belediye bu birimleri aynı yerde toplamalı. Otogarın yeri 23 dönüm. Belediyenin birimleri burada toplanabilir ve vatandaş belediyeye gittiği zaman tüm işlerini burada çözebilecek konuma gelsin” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’den Trabzon Barosu’na Ziyaret!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!