CHP’li Ahmet Kaya :”Cumhurbaşkanı doğru bilgilendirilmiyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya konuk olarak katıldığı KRT TV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Ekonomik göstergelerin zorluğundan ve salgın döneminde kapalı olan iş yerleri sebebiyle esnafın kötü durumda olduğundan bahseden Kaya, hükümet yetkililerine seslendi.

Trabzon Milletvekili Kaya; “Sürekli sokaktayız, sürekli  esnafla bir aradayız, insanların içindeyiz. Çok acı ve çok ağır bir manzarayla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini öncelikle konuşmamız lazım. Trabzon’da çok esnafla görüştüm. Esnaf Odası temsilcileri ile görüştüm. Esnaf kefalet kredi kooperatifi yetkilileri ile görüştüm. Televizyonlarda konuşan özellikle iktidar mensuplarının anlattıklarından çok farklı ve bambaşka bir Türkiye gerçeği var ortada. Esnaf Odası Başkanımız öyle bir şeyden bahsetti ki; Bana, ”Sayın vekilim, kredi verdiğimiz esnafların %35 40’ı 10 aydır kredilerini ödeyemedi  ve bu ödeyemediği kredilerle gün geçtikçe esnaf bataklığa sürükleniyor” dedi.

Kapanan iş yerleri ve insanların içine düştüğü tramvatik durumlara örnekler veren Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğru bilgilendirilmediğini ve bu yüzden halkın durumundan yeterli düzeyde bilgi sahibi olmadığından bahsederek şunları dile getirdi ;

 “Geçtiğimiz günlerde bir grup genç Sayın Cumhurbaşkanı’nın aracının  önüne atlayıp bir dertlerini anlatmaya çalıştılar. 10 aydır bu ülkede amatör futbol müsabakaları oynanmıyor maalesef. Seslerini duyurmaya çalışan, amatör müsabakalarla ilgilenen antrenörler, sporcular, futbolcular, futbol adamları hepsi seslerini duyurabilmek için her zeminde mücadele ettiler. Bu konu hakkında TBMM’de bende  1 dakikalık bir konuşma yaptım ve konuyu gündeme getirdim.

Bir çok arkadaşımız da gündeme getirdi. İnsanlar dertlerini duyurmaya çalışıyor. Fakat, o gençlerin Sayın Cumhurbaşkanı’nın aracının önünü kesmesi ve o dertlerini anlatması ile yaşanan diyaloglar bize gösterdi ki; Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu konudan haberi yok. Etrafındaki danışmanları kendilerine doğru bilgi vermiyor demek ki. Bu durumda bizim de söyle düşünmemiz  lazım. 10 aydır oynanmayan  amatör futbol müsabakalarından Sayın Cumhurbaşkanı haberdar değilse; ülke de yaşanan bu sıkıntılardan da haberdar olmayabilir.”

Kapalı olan kahvehaneler sebebiyle kahvehane esnafının sorunlarına da değinen Ahmet Kaya;

“Geçtiğimiz aylarda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Esnaflarımızın sıkıntılarını dillendirdi ve çözümü için önerilerde bulundu. Fakat, konu kahvehane olunca Sayın Cumhurbaşkanı tarafından dalga geçilmeye çalışıldı. Konu basitleştirilerek geçiştirilmek istendi. Ancak, burada çalışan ve evine ekmek götüren insanlar var. Devlet buradaki insanları görmezden gelmez, gelemez.” diye konuştu.

Kendisine yöneltilen “ Trabzon’da esnafın durumu nasıl?” sorusunu yanıtlayan Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya;

 “Şunu söylemeden geçemeyeceğim. O kadar ülke gerçeklerinden kopuk yaşıyorlar ki ve sanıyorum danışman kadrosu ya da çevresinde kim varsa Sayın Cumhurbaşkanı’na doğruları anlatmıyorlar. Türkiye’de yaşanan tabloyu gerçekleriyle yansıtmıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’da yaşanan sıkıntılardan haberdar olamıyor ki böyle konuşuyor. Buyursun gelsinler, bir sokağa çıkalım. Trabzon’da mesela uzun sokağımız vardır Kunduracılar Caddemiz vardır. Oralarda normal zamanlarda  kiralık dükkan bulabilmek imkânsızdır. Şimdi  gidin, pek çoğunun camında veya  kapısında kiralık yazıları göreceksiniz. Pek çok işletme, pek çok esnaf dükkanı kapatmış. Bu sıkıntılar  sadece Trabzon’daki sıkıntılar değil Türkiye’nin her tarafında yaşanıyor ama sayın Cumhurbaşkanı’nın galiba bunlardan haberi yok” şeklinde konuştu.

Ahmet Kaya’nın açıklamalarını VİRA TRABZON TV Youtube kanalımızdan izleyebilir, ayrıca kanalımıza abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Gq9C0LEFScM&ab_channel=V%C4%B0RATRABZONTV

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Ahmet Kaya :”Cumhurbaşkanı doğru bilgilendirilmiyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!