A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

SağlıkCovid-19 Aşısı 1 Ay Sonra Uygulanmaya Başlanacak

Covid-19 Aşısı 1 Ay Sonra Uygulanmaya Başlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte alınan yeni önlemleri açıkladı, aşı uygulamalarına önümüzdeki ay sağlık çalışanlarında başlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte alınan yeni önlemleri açıkladı, aşı uygulamalarına önümüzdeki ay sağlık çalışanlarında başlanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de toplanan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Erdoğan, “Henüz kesin tedavisi bulunmayan bu salgına karşı en etkili tedbir kendimizi korumaktır” dedi. Erdoğan, “Mevsim itibariyle, soğuk algınlığı ve gribin de artması, sağlık sistemimizin üzerindeki yükü ağırlaştırmıştır. Sağlık çalışanlarımızın canla başla ortaya koydukları gayrete en büyük teşekkürümüz, onlara ilave bir yük getirmemek olacaktır. Hastanedeki doluluk oranlarını ne kadar aşağıda tutabilirsek, kendimizi o derece güvende hissederiz. Salgın tehditleri en az fiziki güvenlik tehditleri kadar önem kazandı” diyerek, sağlık çalışanlarının yüklerinin ağırlaştığını vurguladı.

“50 MİLYON DOZLUK BİR AŞI ANLAŞMASI YAPTIK”

Erdoğan, aşı konusunda dünyadaki gelişmelerin yakından takip edildiğini belirterek şunları söyledi:

“İnsanlar üzerinde kullanılma aşamasına gelen her aşıyla yakından ilgileniyor, gereken bağlantıları derhal kuruyoruz. İlk etapta 50 milyon dozluk bir anlaşma yapmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımız, herhangi bir ücret ödemeden aşıya erişebileceklerdir. Önümüzdeki aydan itibaren, sağlık çalışanlarından başlayarak bu aşınun uygulaması yapılacaktır. Gönüllülerin kullanımı aşamasına gelen yerli aşı çalışmalarını da gün gün izliyoruz. Bu süreçte ihtiyacımız olan vakti, milletimizle birlikte tedbirlere sıkı sıkı uyarak kazanmamız gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki