Ek Ödeme Alamayan Sağlık Çalışanları Eylem Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Haziran ayından bu yana ek ödeme alamayan sağlık çalışanları durumu protesto etti.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde, yaklaşık 100 hekim ve sağlık çalışanı bir araya gelerek dakikalarca süren alkışlı bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Sağlık Çalışanları Basın Açıklaması Yaptı

Sağlık çalışanları protestonun ardından şu açıklamayı yaptı:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Mart ayında baş gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanları olarak çocuklarımızdan, ailelerimizden ayrı kalarak 24 saat nöbet esasına göre tarifi mümkün olmayan zorluklar ile çalıştık, bu uğurda öldük, ölmeye de devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yıkıcılığı tüm toplum üzerinde devam ederken, sağlık çalışanlarının dayanacak gücü kalmadı. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize almaktadır, bizler Tükendik!”

Ülkede ikinci dalganın yaşandığı belirtilen açıklamada, “Kalabalıklar önlenemiyor, salgınla sağlık çalışanı baş başa bırakılıyor” denilerek devamında şu ifadelere yer verildi: “Lafa gelince büyük savaş verdiği söylenen sağlık çalışanları, söz konusu özlük hakları olunca üç maymunla karşılaşıyor”

Daha önce de yaptıkları çağrılara herhangi bir cevap alamadıkları belirtilen açıklamada, aksine kısıtlı hekim sayısı olmasına rağmen üzerlerindeki iş yükünün artırılarak ciddi mobbing ve baskılara maruz bırakıldıkları ifade edildi. Açıklamada şu öneriler dile getirildi:

“Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak devletimize ve halkımıza FERYADIMIZDIR:

1- Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayıp

2- Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın,

3- Sağlıkla şiddete son verin,

4- Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin,

5- Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin,

6- Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın,

Sayın yöneticiler, yetkili sendikalar; bizler tükendik, bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet etmemiz, bu savaşı kazanmamız için çağrımıza ve çığlığımıza ses verin!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ek Ödeme Alamayan Sağlık Çalışanları Eylem Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!