İYİ Parti’den Trabzon’la ilgili sert açıklamalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Bu iktidar ne yaptı? Yapıma hazır Güney Çevre Yolu’nu 18 yıldır tozlu raflarda bekletti, her seçimde yapmayı vaat etti, gazetelere ilanlar verdi ama hiç bir şey yapmadı. İktidar halen bu şehri oyalıyor” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun vaatleri konusunda düzenlediği basın toplantısını eleştiren AK Parti Milletvekilleri Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu ile AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’ye cevap verdi. Başkan Kuvvetli, “Bu iktidar ne yaptı? Yapıma hazır Güney Çevre Yolu’nu 18 yıldır tozlu raflarda bekletti, her seçimde yapmayı vaat etti, gazetelere ilanlar verdi ama hiç bir şey yapmadı. İktidar halen bu şehri oyalıyor” dedi. Başkan Kuvvetli, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın zamanında yapılan Tanjant Köprüsü’nü eleştiren AK Parti Milletvekili Salih Cora’ya ise, “Sayın Cora’ya bir önerim olacaktır. Ucube görmek istiyorsan Moloz mevkinde yapımında kişisel hırsların öne çıktığı, milyonlarca para harcanarak yapılan ve zaman içerisinde hiçbir amaca hizmet etmediği görülen şimdi de milyonlarca para harcayarak yıkılmayı bekleyen Reşadiye Kavşağı’na baksın.” İfadelerini kullandı.
İşte Kuvvetli’nin açıklamaları:
TEŞEKKÜR BİLE ETTİK
“İYİ Parti İl Başkanlığı olarak 31 Mart seçimlerinden bugüne kadar geçen süre içinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu’nun seçim öncesinde söz verip yaptığı ve yapamadığı projelerle alakalı bir basın toplantısı düzenledik.31 Mart seçimlerinden sonra defaatle yaptığımız açıklamalarda, İYİ Parti olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını yapıcı muhalefet anlayışıyla takip edeceğimizi belirtmiştik. İYİ Parti olarak milletimizin yararına yapılan işleri olumladığımız gibi yanlışları da yapıcı muhalefet yoluyla eleştirmekle mükellefiz. Nitekim seçim öncesinde millete takdim edilen ve görev süresi içerisinde bitirme sözü verilen projelerin birçoğunun başlatılmaması üzerine bu toplantıyı gerçekleştirdik. Biz hiçbir şey yapılmadı demedik. Hatta yapılan iyi işlerden dolayı Sayın Zorluoğlu’na teşekkür bile ettik. Ancak bu toplantıdaki söylemlerimize sırf cevap vermek için fırsat kollayan, eleştirilmeye bile tahammül edemeyen eleştiri kültürü gelişmemiş AK Parti milletvekilleri Sayın Salih Cora, Sayın Bahar Ayvazoğlu ve İl Başkanı Sayın Haydar Revi adeta bize karşı saldırıya geçti.”
NE KADARI GERÇEKLEŞTİ?
“Yıllar yılı Trabzon’u avutmakla meşgul olan ve halkın haklı tepkilerinden bunalan iktidar temsilcileri çareyi bizleri eleştirmekte bulmuş oldu. 2009 yılında beş yılda gerçekleştirmeyi taahhüt ettikleri ve ‘Vizyonumuz’ dedikleri 61 projenin 12 yılsonunda ne kadarını gerçekleştirdiklerini, özeleştiri yaparak gözden geçirmelerini tavsiye ederim. İktidar milletvekillerinden il başkanına kadar herkes İYİ Parti’ye ve bilhassa Teşkilat Başkanımıza laf yetiştirme derdine düşmüş vaziyette. AK Parti’nin 18 yıllık iktidar, 12 yıllık belediye başkanlığı dönemi ile Sayın Koray Aydın’ın 2 yıllık Bayındırlık ve İskan Bakanlığı döneminde yapılan icraatlarını görev sürelerini dikkate alarak kıyaslayalım.”
TRABZON’A EN BÜYÜK YATIRIM
“İYİ Parti Teşkilat Başkanı Sayın Koray Aydın, bu ülkede yaklaşık 2 yıl Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapmıştır. Bu süre içinde, Trabzon’a Karadeniz’e ve ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuştur. Göreve geldiğinde duran Karadeniz Sahil Yolu’nun önünü Koray Bey açmıştır. Kamulaştırma parası nedeniyle tıkanan Tanjant Yolu’nu Koray Bey çözmüş; Çömlekçi, Meydan arasını da bizzat hizmete açmıştır. Bu iktidar ise köprü ayakları da inşa edilmiş Tabakhane ve Zağnos viyadüklerinin sadece tabliyesini koyup, Tanjant Yolu’nu kendine mal etmeye çalışmıştır. Trabzon Sahil Geçiş Projesi’ni düşünen, planlayan, projelendiren, ihale eden ve yapımını başlatan Sayın Koray Aydın’dır. Trabzon Sahil Geçiş Projesi, Trabzon’un önünü açan, çok büyük bir yeşil alan, yürüyüş yolu ve sahil kazandıran bir projedir. Aynı zamanda bu proje Trabzon’un bir defada aldığı en büyük yatırımdır ve kayıtlar Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mevcuttur.”
2 YILDA TAMAMLADI
“Karadeniz Sahil Yolu, Trabzon Şehir Geçişi, Tanjant Yolu ve Trabzon Güney Çevre Yolu projelerinin yapılması ve tamamlanması için büyük gayret gösteren Sayın Koray Aydın o dönem Trabzon Milletvekili değil, şimdi olduğu gibi Ankara Milletvekili idi. Bu projeleri bölgesini, ilini çok seven bir Bakan olarak yaptı ve takip etti. Koray Bey, sadece adı konan Trabzon Güney Çevre Yolu’nu projelendirdi, proje ihalesi 2 yılda tamamlattı, yatırım programına aldırdı, yapım ihalesi için bütçeye temsili ödenek koydurdu, yani yapıma hazır hale getirdi.”
İKTİDAR ŞEHRİ OYALIYOR
“Bu iktidar ne yaptı? Yapıma hazır Güney Çevre Yolu’nu 18 yıldır tozlu raflarda bekletti, her seçimde yapmayı vaat etti, gazetelere ilanlar verdi ama hiç bir şey yapmadı. İktidar halen bu şehri oyalıyor, Güney Çevre Yolu’nu yapmıyor. Oysa AK Parti iktidarında Trabzon’un her zaman bakanı oldu. Daha önce sayıları 4 idi, şimdi ise Trabzon olarak tam 3 tanede Bakanımız var. Yani demem o ki; artık iktidarın hiçbir mazeretini kabul etmiyoruz. Güney Çevre Yolu’nu, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolunu acilen istiyoruz. Biz İYİ Parti olarak, hiçbir siyasi görüş ve bölge ayrımı gözetmeksizin bölge insanımızın yanında ve hizmetindeyiz.”
Ucube görmek istiyorsan
REŞADİYE’YE BAK
“Bıkmadan usanmadan, Trabzon Güney Çevre Yolu başta olmak üzere, Trabzon Demiryolu ve Hafif raylı sistem gibi Trabzon için elzem olan tüm projelerin takipçisi olacağız. İktidar becerip bu projeleri yapamaz ise biz İYİ Parti olarak ilk seçimde iktidara geleceğiz, bu projeleri teker teker yapacağız ve Trabzon’un hizmetine sunacağız. Sayın Cora’nın Parti binamızın tam karşısında yapılan ucube tanjant köprüsüne bakmamızı öneriyor ve aklınca bunun üzerinden Sayın Koray Aydın’ı eleştirmeye çalışıyor. Sayın Aydın Bakan olduğunda bu köprünün projesi onaylandı, yapılması onun döneminde oldu. Ancak Sayın Cora’ya bir önerim olacaktır. Ucube görmek istiyorsan Moloz mevkinde yapımında kişisel hırsların öne çıktığı, milyonlarca para harcanarak yapılan ve zaman içerisinde hiçbir amaca hizmet etmediği görülen şimdi de milyonlarca para harcayarak yıkılmayı bekleyen Reşadiye Kavşağı’na baksın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İYİ Parti’den Trabzon’la ilgili sert açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!