A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Trabzon'dan''Millet Bahçesi Milleti Mağdur Etmesin''

”Millet Bahçesi Milleti Mağdur Etmesin”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Ortahisar ilçesinde, Millet Bahçesi yapımı nedeniyle mağdur olan İnönü Mahallesi sakinleri ile görüştü.


Burada bir açıklama yapan Örs, “Bugün, İnönü Mahallesi’ndeyiz. Burada yaşayan vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Yaşamış oldukları bir mağduriyet var ve bu mağduriyetin çözülmesini istiyorlar. Buradaki vatandaşlarımız, Millet Bahçesi nedeniyle istimlak edilmek istenen ev ve dükkanlarına istimlak karşılığı değer biçilen meblağların yetersiz olduğunu ve bu sebeple büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getiriyorlar. İnönü Mahallesi sakinleri Millet Bahçesi projesine karşı değiller. Sadece bu proje nedeniyle mağdur edilmelerine karşılar. Tek talepleri mağduriyetlerinin bir an önce çözüme kavuşturulmasıdır. 


İstimlak edilecek alanda bulunan ev ve işyerinin gerçek bedellerinin belirlenmesi ve bu şekilde ödenmesi yaşanması muhtemel sorunları ortadan kaldıracaktır. Ülkemizde bu tür olaylarla sıkça karşılaşıyoruz. Vatandaş mahkeme kapılarında beklerken, süreç uzadıkça uzayacak. Uzayan sürecin hiç kimseye faydası olmaz. Kentsel dönüşüm mağduriyete dönüşmesin. Millet Bahçesi, Milleti mağdur etmesin. Yaşanan bu mağduriyetin bir an önce son bulmasını umut ediyorum. Konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki