O Gazete, Belediye Başkanlarını Bezdirdi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinin Belediye Başkanı Ramis Uzun, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Trabzon’dan yayın yapan günebakış gazetesinin Beşikdüzü Belediyesi ve şahsı hakkında asılsız haberler yaparak yıpratmaya çalıştığını yazdı.

Hakkında kasıtlı olarak yapılan ya da yaptırılan haberlerin sistematik şekilde devam ettiğini ileri süren Belediye Başkanı Ramis Uzun, bir önceki belediye başkanı tarafından bu gazeteye kitap adı altında yapılan ödemelerin faturalarını da yayınladı:  

“İŞTE GÜNEBAKIŞ’IN GERÇEK YÜZÜ”

Saygıdeğer dostlarım, arkadaşlarım;

2019 yerel seçimleri öncesinden başlayarak Günebakış Gazetesi tarafından sistematik olarak şahsımla ilgili karalayıcı nitelikte yalan yanlış bilgilerle haberler yapılarak yıpratılmaya çalışılıyorum.

Belgeleriyle birlikte yaptığım bu paylaşımla asılsız haberlerin hangi nedenle yapıldığı çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yerel seçim arifesinde (Şubat –Mart 2019 tarihlerinde) Beşikdüzü Belediyesi’nden Günebakış Gazetesi’ne üç ayrı fatura üzerinden kitap bedeli ve reklam adı altında 61.800 TL ödeme yapılmış.

Şimdi soruyorum; seçim döneminde Belediye kasasından, Beşikdüzülülerin parası Günebakış Gazetesi’ne hangi kitap ve nasıl bir reklam karşılığında verildi?

Trabzon’da siyaset yapan çoğu kişi bilir ki; Günebakış Gazetesi’ne para vermişsen her zaman yanında olur rakiplerini hedef alır.

Bizlerde para vermiş olsak bizlerden de övgüyle bahsedeceklerdi.

Bu paylaşımı yapmamın nedeni; Günebakış Gazetesi tarafından yapılan bu karalayıcı haberlerin, asılsız iddiaların nereden kaynaklandığını kamuoyunun öğrenmesi ve herkesin bilmesidir. Sizlerden ricam asılsız iddialara haberlere itibar etmemenizdir.

Şükürler olsun ki; ömrüm boyunca hiçbir zaman bu tür kirli ilişkilerin içerisinde olmadım, olmayacağım.

Bugüne kadar kursağımdan tek bir haram lokma dahi geçmedi, geçmeyecek. Beşikdüzü Belediyesi’nin bir lirasını şahsi menfaatlerim için kimseye peşkeş çekmedim, çekmeyeceğim.

Alnım açık, başım dik.

Yarın ne olacağımızı bilemediğimiz şu fani dünyada kimseye boyun eğmedim, eğmeyeceğim. Başkan olsam da olmasam da gururla sizlerin arasında dolaşıyorum.

Elimden gelen tüm gayretimle Beşikdüzümüze ve sizlere hizmet etmeye çalışıyorum. Gösterdiğiniz ilgi ve teveccüh nedeniyle hepinizden Rabbim razı olsun.

Şunu bilmenizi isterim ki; makam ve mevkilere değil sadece sizlerin hayır dualarını talibim.

Benim için önemli olan Beşikdüzü ve çevre ilçelerde herkesin doğruluğu ve dürüstlüğü ile saygı duyarak sevdiği Rahmetli Babam Mustafa Uzun’un bize bıraktığı bu mirasa leke getirmeden  hayat yolculuğumu tamamlayabilmemdir.

Takdir sizlerindir. Saygılarımla…

ramis uzun
fatura 2

İŞTE GÜNEBAKIŞ GAZETESİ’NİN BAŞKAN UZUN’U KARALAMAYA ÇALIŞTIĞI İDDİA EDİLEN HABERLERDEN BAZILARI

gunebakis soylu

besikduzu diren 1
besikduzu yargi haber

Hakkında yayınlanan asılsız olduğunu iddia ettiği haberlerle ilgili gazeteye tekzip gönderdiğini fakat gazetenin tekzibe yer vermediğini belirten Belediye Başkanı Uzun’un yayınlanmayan tekzipleri:

GAZETEYE GÖNDERDİĞİM YAZI
Cevap hakkım;
Gazetenizin 11.02.2019 tarihli sayısında manşette yayınlanan “Beşikdüzü CHP’de yargı krizi yaşanıyor” başlıklı haber tamamen gerçek dışıdır.
Söz konusu haberde iddia edildiği gibi parti içerisinde ilçe başkanımızın istifası ile ilgili yaşanan sürecin yargılamayla hiçbir alakası yoktur. İlçe başkanımızda bu konuyla alakalı gerekli açıklamalarda bulunmuştur. Haberin üst başlığında yeralan “CHP Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Uzun, Ağır Ceza’ya sevk edildi” şeklindeki iddianız tamamen yalandır.
Söz konusu dava ekte gönderdiğim belgelerde görüleceği üzere bizzat şahsımın suç duyurusu sonucu açılmış, yargı süreci de devam etmektedir. Hal böyleyken hiçbir araştırma yapmadan tamamen ısmarlama yöntemi ile seçim öncesi şahsımı karalamaya yönelik yaptığınız bu haberle ilgili yasal süreç başlatacağımın bilinmesini isterim.

Ramis UZUN
CHP Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı

besikduzu tutanak 1

Günebakış Gazetesi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile ilgili de yine aynı konularla gündeme gelen bir gazete…

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu meclis kürsüsünden bu gazete ve sahibiyle ilgili şu açıklamayı yapmıştı;

“Sistematik, yalan iftira karalama kampanyası ile kendi istediklerini büyükşehre yaptırma çabasını kabul etmiyorum reddediyorum. Yıllardır gelenek tutturmuşlar. Yazalım, iftira atalım, köşeye sıkıştıralım. Kitapları basalım, gidelim Büyükşehir Belediye Başkanına satalım. Biz bunu çözdük. Bu kitapları satın almıyoruz. Bu arkadaşlara diyoruz ki hodri meydan. Bizim kamuoyunda saklayacağımız gizleyeceğimiz hiçbir yanlışımız yoktur”

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık da yine bu gazetenin hedefinde olan belediye başkanlarından…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O Gazete, Belediye Başkanlarını Bezdirdi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!