Trabzon Barosu’ndan Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Emniyeti ve Trabzon Barosu Arasında Ücretsiz Avukat Talep Etme Projesi Hayata Geçirilecek

Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez ile Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper ve Trabzon Barosu CMK kurulu ve komisyonu bugün Ortahisar Şehit Akın Çelebi Polis Merkezi Amirliğiini ziyaret ederek, CMK Kapsamında ücretsiz avukat talep etme hakkına yönelik bilgilendirme çalışması yaptı.
Hazırlanan ‘Ücretsiz avukat talep etme hakkına” yönelik bilgilendirici afişler, Trabzon Emniyet Müdürü Alper ve Baro Başkanı Suiçmez tarafından Ortahisar Şehit Akın Çelebi Polis Merkezi Amirliğinde görülebilir yerlere asıldı. Afişlerin, Trabzon Barosu Stajyer avukatları tarafından Trabzon’da ki bütün polis merkezlerine asılacağı kaydedildi.

AVUKAT DESTEĞİNİN OLDUĞU BİLİNMESİ GÜZEL ADIM

Yapılan çalışmayla ilgili Trabzon Emniyet Müdürü Alper konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Emniyet Müdürü Alper, ilk olarak Trabzon’da ki polis merkezlerinde alınan Koronavirüs önlemlerine dikkat çekerek; “Trabzon Baromuz sağ olsun, mağdurların haklarının korunması anlamında, mağdurlara avukat desteği verildiğinin verildiğini görmesi için, polis merkezlerimizin görünür yerlerine hazırladığımız broşürleri asacağız. Polis merkezine, adli işlemlerden dolayı gelen vatandaşlarımızın kendilerine avukat desteğinin olduğu bilmesi için güzel bir adım olacak” dedi


PANDEMİDE POLİSLERİN YÜKÜ ARTTI

Trabzon Baro Başkanı Suiçmez ise, pandemi döneminde polislerin yükünün arttığını vurgulayarak, “Özellikle pandemi sürecinde, polislerimizin, emniyetimizin yükünün çok artığını alanda görüyoruz. Onlarda fedakarca bir şekilde alanda çalışmalarına devam ediyor. Onlarda bizde, aslında pandemi sürecinin gizli kahramanı gibiyiz. Emniyet içinde, sokaklarda, adliyelerde, görevimizi en iyi şekilde yapmaya hala devam ediyoruz. Bizim bu yöndeki çalışmalarının çok yansımadığını düşünüyorum. O yüzden ben yaptıkları fedakarca çalışmalar nedeniyle emniyet mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZIN ADALETE ERİŞİMİ SAĞLANACAK

Suiçmez, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Uzun süredir, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ile Trabzon Barosu arasında hakların kullanımı konusunda neler yapabiliriz şeklinde görüş alışverişinde bulunduk. Her zaman iyi niyet ve hak hukuk temelleri üzerinde yürüttüğümüz bu çalışmalarımızı projelendirme yönünde çeşitli adımlar atmaktayız. CMK Kurulumuzla en son, sayın müdürümüz ile görüşmeye gittiğimizde karakollara gelen kişilerin ister mağdur, ister şüpheli olsun haklarının hatırlatılması konusunda “acaba bir çalışma yapabilir miyiz” diye görüştüğümüzde böyle bir proje ortaya çıktı. Sayın Emniyet Müdürümüz, baştan beri hakların kullanılması konusunda hassasiyetini ortaya koydu. Bu nedenle ilimizde ki tüm karakol ve emniyetimize ücretsiz avukat talep etme haklarının hatırlatılacağı afişlerimizi hazırladık. Burada önemli olan vatandaşlarımızın adalete erişimi ve adil yargılama hakkını en iyi şekilde kullanabilmeleridir” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trabzon Barosu’ndan Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!