A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Trabzonsporlu Demir Ali için taraftar tek yürek oldu.

ORDU’da yaşayan İbrahim Kubilay ve Ezgi Bayraktar çiftinin 16 aylık çocukları Trabzonsporlu Demir Ali’ye Spinal Musküler Atrofi (SMA) tanısı koyuldu. Ayakta duramayan Demir Ali’nin tedavisi için 2,4 milyon dolar gerekiyor. Trabzonspor taraftarları, Demir Ali’nin tedavisi için başlatılan kampanyada tek yürek oldu.

“@behopefordemirali” isimli sosyal medya hesabı üzerinden bebeklerinin yaşama tutunabilmesi için destek isteyen aile, Demir Ali’nin 8 ayı kaldığını belirtti. Çocuklarının hasta olduğunu üçüncü ayında öğrendiklerini anlatan baba İbrahim Bayraktar, “Bacaklarında hareketsizlik vardı. Başını tutamıyordu, elleri ve kolları çok pasif kalıyordu. Daha sonra dil seyirmesi de başladı. Bunun üzerine Ankara’da genetik test yapıldı. Teşhis konuldu. SMA hastaları için hastalığın ilerlemesini engelleyen, daha doğrusu yavaşlatan destekleyici bir ilaçla tedaviye başladık. Yalnız altını çizmek isterim: Bu ilaç tedavi etmiyor, hastalığı yavaşlatıyor. Fizyoterapi de uyguluyoruz. Oğlumuz 16 aylık bir bebeğin yapabileceği çoğu şeyi yapamıyor. Onun iyileşmesi ve hayata tutunabilmesi için yardımseverlere sesleniyorum: Oğlumu birlikte yaşatabiliriz” dedi.

‘HER GÜN EKSİLİYORUM’

Demir Ali’nin hastalığını öğrendiğinden beri oğlunun hayat savaşına tanık olduğunu anlatan anne Ezgi Bayraktar, “SMA TİP-1 bu hastalığın en ölümcül olanı. Biz çocuğumuzu yaşatmak istiyoruz. Evladımızın yapamadığı her hareket için biz de bir parça eksildik. Ben yaşıtlarıyla birlikte yapamadığı her hareket için her gün bir o kadar daha eksiliyorum. Bazen kendi yapabildiklerimden utanıyorum, keşke ben de yürüyemeseydim diyorum. Oğlum yaşasın, yürüsün istiyorum. Oğluma kahraman olacak ve 10 Avro bağışlayacak 210 bin kişi arıyorum ve Demir Ali’ye hep birlikte umut olacağımıza inanıyorum. Lütfen herkes elinden geleni yapsın” diye konuştu.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler