‘Akçaabat’ın Ortamahallesi’ne ucube tünel!’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır,  Ortamahalle‘ye dikkat çekti, bölgede yapılan geçiş yolu tüneli ile ilgili “Ucube bir projedir.” dedi.

Trabzon’un ve bölgenin markası durumunda olan Akçaabat Ortamahalle‘de yapılan geçiş yolunun bölge turizmine vurulmuş bir hançer olduğunu söyleyen Mısır, “Bölgemizin ve Trabzon’umuzun incisi ve markası olan Akçaabat Ortamahale’ye yapılan geçiş yolu tüneli ucube bir projedir. En başından beri planlamasında ve yapımında zaten yanlışlık olan, üstünkörü ve plansız yapılan ve uzun zamandır bitirilemeyen bu proje; işsizliğin yoğun, geçimin zor olduğu; sanayisi, fabrikası ve üretimi olmayan; bunun yanında sit alanı da olan yüzyıllık tarihe sahip Ortamahalle’ye, dolayısıyla Akçaabat’ımızın ekonomi ve istihdam açısından tek tutunacak dalı olan bölge turizmine de vurulan bir  hançerdir. Bu durumdan halkımızın yanında bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler de şikayetçidir. Ortamahalle geçiş yolu üzerinde yapılan bu altgeçit korku tüneli misali akşam vakitlerinde yayaların dahi geçemeyeceği kadar tehlikelidir. Tünelin giriş ve çıkışında sürekli trafik kazalarının yaşanması bu projenin tekrar gözden geçirilip, düzenlenmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır.” ifadelerini kullandı.

Ortamahalle için gerekli altyapıların tarihi dokuya uygun bir şekilde oluşturulması gerektiğini vurgulayan Mustafa Mısır, “Ortak akıldan uzak, plansız, programsız ve anlamsız bu proje; tarihi dokuya uygun şekilde ve tehlike unsurları ortadan kaldırılarak bir an önce yeniden düzenlenmeli ve tamamlanmalıdır. Ortamahalle köprüsü altında kalan alan tarihi mimariye uygun bir şekilde otopark olarak düzenlenmeli, bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin yaya olarak dolaşması sağlanmalı ve  Konaklar mevkiinde de trafik tek yönlü olarak düzenlenmelidir. Bunun yanında Ortamahalle ve Tarihi Evler Koruma Derneği’ne acilen belediye tarafından yer tahsis edilmelidir. Ortamahalle’nin tarihi ve turizmi için gerekli alt yapı oluşturulmalıdır.” dedi.

akcaabat
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Akçaabat’ın Ortamahallesi’ne ucube tünel!’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!