A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

SağlıkCovid-19 Aşısı 550 Gönüllüye Uygulanacak

Covid-19 Aşısı 550 Gönüllüye Uygulanacak

Türk bilim insanı Uğur Şahin'in de başında olduğu BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Faz 3 çalışmaları bağlamında Türkiye'de 550 gönüllüye uygulanacak.

Türk bilim insanı Uğur Şahin’in de başında olduğu BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Faz 3 çalışmaları bağlamında Türkiye’de 550 gönüllüye uygulanacak.

Çin’de geliştirilen aşının ardından Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in de başında olduğu ABD’li ilaç şirketi Pfizer çıkışlı Covid-19 aşısının Türkiye’deki uygulamaları başlayacak.

Covid-19 Aşısı İki Doz Olarak Verilecek

Hacettepe Üniversitesi koordinatörlüğünde toplam 9 merkezde 550’ye yakın gönüllüye uygulanacak olan aşının Faz 3 çalışmaları yarın başlayacak. Hacettepe Üniversitesi’nde 70 ile 80 kişi civarında aşılama yapılacağı belirtilirken günlük 5 ile 10 kişiye aşılama işlemi yapılacağı belirtildi.

Aşının iki doz halinde uygulanacağı da belirtilirken ilk aşının ardından ikinci doz aşı 21 gün sonra yapılacak. Gönüllüler bir yandan izlenirken, diğer yandan da aşının etkinliği kontrol edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki