A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Covid-19 Aşısı 550 Gönüllüye Uygulanacak

Türk bilim insanı Uğur Şahin'in de başında olduğu BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Faz 3 çalışmaları bağlamında Türkiye'de 550 gönüllüye uygulanacak.

Türk bilim insanı Uğur Şahin’in de başında olduğu BioNTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısı, Faz 3 çalışmaları bağlamında Türkiye’de 550 gönüllüye uygulanacak.

Çin’de geliştirilen aşının ardından Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin’in de başında olduğu ABD’li ilaç şirketi Pfizer çıkışlı Covid-19 aşısının Türkiye’deki uygulamaları başlayacak.

Covid-19 Aşısı İki Doz Olarak Verilecek

Hacettepe Üniversitesi koordinatörlüğünde toplam 9 merkezde 550’ye yakın gönüllüye uygulanacak olan aşının Faz 3 çalışmaları yarın başlayacak. Hacettepe Üniversitesi’nde 70 ile 80 kişi civarında aşılama yapılacağı belirtilirken günlük 5 ile 10 kişiye aşılama işlemi yapılacağı belirtildi.

Aşının iki doz halinde uygulanacağı da belirtilirken ilk aşının ardından ikinci doz aşı 21 gün sonra yapılacak. Gönüllüler bir yandan izlenirken, diğer yandan da aşının etkinliği kontrol edilecek.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler