A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Koronavirüse Karşı Mücadelede Önemli Gelişme

Mücadele ve karantina dönemi tüm hızıyla sürerken, ABD’de bulunan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden önemli bir duyuru yapıldı.

Tüm dünyada milyonlarca insana bulaşan koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok ülke aşı çalışmalarını sürdürüyor.

Mücadele ve karantina dönemi tüm hızıyla sürerken, ABD’de bulunan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden önemli bir duyuru yapıldı. Son dakika gelişmesi olarak geçen haberde, COVID-19’a neden olan virüsü tümüyle nötralize eden biyolojik molekülün izole edildiği açıklandı.

29 milyondan fazla insana bulaşan ve Türkiye’de de etkilerini derinden hissettiren koronavirüs ile mücadelede önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Gelecek için Umut Veriyor

ABD’nin saygın kurumlarından biri olan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alan bilim insanları, virüsü tamamıyla nötralize eden en küçük biyolojik molekülü izole ederek etkisiz hale getirdiklerini açıkladı.

SARS-CoV-2 ile mücadele kapsamında önemli bir potansiyelinin olduğu açıklanan bu gelişme, normal antikorlardan 10 kat daha küçük bir antikor parçacığı üzerinde yaşandı.

Ab8’in yalnızca COVID-19 vakalarını iyileştirme potansiyeline sahip olmadığını belirten uzmanlar, SARS-CoV-2’nin bulaşımının da önüne geçecek bir gelecek taşıdığını söyledi. Bağışıklığı bulunmayan ve koronavirüs vakasına rastlanmamış insanlara koruma sağlaması yönünde ilacın umut vaat ettiğini belirten bilim insanları, ilacın nefes yolu ile verilme imkanının da olabileceğini vurguladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Trabzon’da O üniversite akademisyenlerini ücretsiz izne çıkardı

Avrasya Üniversitesi 100’ün üzerinde akademisyeni ücretsiz izne çıkardı.  Trabzon’da 2010 yılında kurulan özel Avrasya Üniversitesi pandemi döneminde, 1...

Fahrettin Koca İzmir’i Canlı Yayında Değerlendirdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İzmir'de koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli açıklamalar yaptı.

Kemal Sunal’ın Adı, Filmlerin Çekildiği Sokakta Yaşayacak

Beyoğlu Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında Güneşli Sokağı'nın adının Kemal Sunal Sokağı olarak değiştirilmesi yönündeki kararı İBB Meclisi’nde görüşüldü.

Trabzon Tabipler Odası: Covid 19 ölüm-kalım savaşına dönüştü

Sağlık çalışanlarının şiddete uğradığına dikkat çeken açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sağlık çalışanlarını koruyamıyorsunuz; dövülüyor, yaralanıyor, ölüyorlar. Yıllardır çıkarılamayan etkili bir şiddet...

Mansur Yavaş Beraat Etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında açılan davada Yavaş hakkında beraat kararı çıktı.