A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Koronavirüse Karşı Mücadelede Önemli Gelişme

Mücadele ve karantina dönemi tüm hızıyla sürerken, ABD’de bulunan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden önemli bir duyuru yapıldı.

Tüm dünyada milyonlarca insana bulaşan koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok ülke aşı çalışmalarını sürdürüyor.

Mücadele ve karantina dönemi tüm hızıyla sürerken, ABD’de bulunan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden önemli bir duyuru yapıldı. Son dakika gelişmesi olarak geçen haberde, COVID-19’a neden olan virüsü tümüyle nötralize eden biyolojik molekülün izole edildiği açıklandı.

29 milyondan fazla insana bulaşan ve Türkiye’de de etkilerini derinden hissettiren koronavirüs ile mücadelede önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Gelecek için Umut Veriyor

ABD’nin saygın kurumlarından biri olan Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alan bilim insanları, virüsü tamamıyla nötralize eden en küçük biyolojik molekülü izole ederek etkisiz hale getirdiklerini açıkladı.

SARS-CoV-2 ile mücadele kapsamında önemli bir potansiyelinin olduğu açıklanan bu gelişme, normal antikorlardan 10 kat daha küçük bir antikor parçacığı üzerinde yaşandı.

Ab8’in yalnızca COVID-19 vakalarını iyileştirme potansiyeline sahip olmadığını belirten uzmanlar, SARS-CoV-2’nin bulaşımının da önüne geçecek bir gelecek taşıdığını söyledi. Bağışıklığı bulunmayan ve koronavirüs vakasına rastlanmamış insanlara koruma sağlaması yönünde ilacın umut vaat ettiğini belirten bilim insanları, ilacın nefes yolu ile verilme imkanının da olabileceğini vurguladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler