A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Sağlık Çalışanlarının İzin ve Emeklilikleri Durduruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzası ile 81 ilin valiliğine gönderilen ''Personel İşlemleri'' genelgesi ile sağlık çalışanlarının emeklilik ve yıllık izin gibi imkanlarının durdurulduğu vurgulandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzası ile 81 ilin valiliğine gönderilen ”Personel İşlemleri” genelgesi ile sağlık çalışanlarının emeklilik ve yıllık izin gibi imkanlarının durdurulduğu vurgulandı.

Genelgede, koronavirüs salgını süresince sağlık çalışanlarının istifa taleplerinin kabul edilmeyeceği belirtildi. Ayrıca, yaş haddi ve malulen hariç emekli işlemlerinin tesis edilemeyeceği ifade edilirken yıllık izinlerin de durdurulduğu bildirildi.

Bakan Koca’nın imzasını taşıyan ‘Personel İşlemleri’ hakkında 81 ilin valiliğine genelge gönderildi. Genelgede sağlık çalışanlarının yasal mazeret dışında yıllık izin kullanmaları durdurulurken, istifaların kabul edilmeyeceği bildirildi. 

Koca’nın imzasını taşıyan genelgeden bazı maddeler şu şekilde: 

-Her ne sebeple olursa olsun bu süreçte görevinden çekilme (istifa) talebinde bulunan personelin merkür talebi kabul edilmeyecek. 

-Sağlık hizmetlerinde görevli sağlık işçilerinin re’sen emeklilik işlemleri ile malulun emeklilik işlemleri yapılıp işten ayrılmaları sağlanacak bunun haricinde ayrılmak isteyenlere müsaade edilemeyecektir. 

-Yasal mazeret izinleri (evlilik, ölüm, analık, hastalık ve refakat) hariç Bakanlığımızın merkes ve taşra teşkilatında çalışan büyün personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri durdurulmuştur. Hali hazırda yıllık iznini kullanmakta olan personel ise mezkür izinlerini kullanmaya devam edecektir.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler