A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Trabzon'danTrabzon'da Son 48 Saat içerisinde 35 Yangın

Trabzon’da Son 48 Saat içerisinde 35 Yangın

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, son 48 saat içerisinde 5 ev, 5 orman ve 25 açık alan yangını olmak üzere toplam 35 farklı noktada yangın çıktığını açıkladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, son 48 saat içerisinde 5 ev, 5 orman ve 25 açık alan yangını olmak üzere toplam 35 farklı noktada yangın çıktığını açıkladı.

Yangın müdahale ekiplerinin yangın yerlerine hızlıca müdahale ettiğini söyleyen Başkan, herhangi bir can kaybı olmadığını da bildirdi.

Herhangi Bir Can Kaybı Yok

Yazılı olarak bir açıklama yapan Zorluoğlu, Ortahisar ilçesine bağlı olan Akyazı Mahallesi’nde çalılık alanda meydana gelen yangının ardından Ortahisar, Akçaabat ve Yomra itfaiye ekiplerinin yangına müdahale ettiğini söyledi. Yangınlara mahal vermemek adına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Zorluoğlu şu ifadeleri kullandı: “Dün gece saatlerinde Akyazı Mahallemizde meydana gelen yangın, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. Yine TİSKİ ekiplerimiz tarafından bölgeye su takviyesi sağlanmıştır. Trabzon’da son 48 saatte 25’i açık alan, 5’i ev ve 5’i de orman yangını olmak üzere 35 farklı noktada yangın çıkmış olup ne mutlu bize ki can kaybı yaşanmadan yangınlara gerekli müdahale yapılmıştır.”

Yayımlanan raporda piknik ve fındık bahçelerinin temizliği maksadıysa yakılan ateşlerin bir sonucu olarak yangınların meydana geldiği belirtilirken, Zorluoğlu tüm vatandaşların baca temizliklerini yaptırmasını önerdiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki