A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

TTB’den Bakanlık Genelgesine Tepki!

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı tarafından Fahrettin Koca imzası ile 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye tepki gösterdi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı tarafından Fahrettin Koca imzası ile 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye tepki gösterdi. Genelgede yer alan sağlık çalışanlarının istifalarının kabul edilmemesi ve yasal mazeret dışında yıllık izinlerin durdurulması, TTB’de de tepki gördü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın imzasıyla 81 ilin valiliğine gönderilen ‘Personel İşleri’ hakkındaki genelgede, sağlık çalışanlarının istifa etmeleri kabul edilmeyeceği, yasal mazeret haricinde ise yıllık izin kullandırılmayacağı bildirildi. TTB’den genelgeye sosyal medya üzerinden eleştiri geldi. 

TTB’nin açıklaması şöyle:

“Pandeminin 8. ayında COVİD-19 meslek hastalığı sayılmazken, sağlıkçılara düzenli test yapılmazken; sağlık çalışanlarının izin ve istifalarının engellenmesi kabul edilemez. 

Hastalandık; maaşımızı kestiniz. Ek ödeme vereceğiz dediniz; ya vermediniz ya da adaletsiz dağıttınız. Pandeminin başından bu yana salgının büyüklüğünü gizleyerek hepimizi kandırdınız. Şimdi de izin, istifa ve emeklilik hakkımızı engelliyorsunuz!”

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler