Almanya'dan Karadeniz'e ilişkin tehlikeli açıklama

ABD'nin savaş gemileri ile Karadeniz'de gerili arttıran eylemlerinden sonra şimdi de Almanya, bölgeye savaş gemisi gönderme hazırlığında olduğunu açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanı Mihael Zilberth, Rusya'nın kontrolündeki Kerç Boğazı'na ve Karadeniz'e Alman savaş gemilerini göndermeye hazır olduklarını açıkladı.

Almanya'dan Karadeniz'e ilişkin tehlikeli açıklama

Ukrayna Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoli Petrenko, Almanya Dışişleri Bakanı Mihael Zilberth ile başkent Kiev'de bir araya geldi. Almanya Dışişleri Bakanı Mihael Zilberth ve Almanya Silahlı Kuvvetleri Genel Sekreteri Tomas Zilberhorn'dan oluşan heyetten yapılan açıklamada, “Bundeswehr'e (Almanya Silahlı Kuvvetleri) bağlı savaş gemilerini, Karadeniz'e ve Azak Denizi'ne göndermeye hazırız” denildiği kaydedildi.

Almanya: Karadeniz’e savaş gemileri göndermeye hazırız

DONBASS'A AGİT GÖZLEMCİLERİ GÖNDERİLECEK

Ukrayna'nın doğusunda tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Donbas bölgesinde barışın sağlanması ve bölgedeki çatışmaların artmasını önlemek için Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından gözlemcilerin yerleştirilmesinin de görüşüldüğü açıklandı. Rusya'da gözaltında bulunan ve sağlıklarından endişe edilen Ukraynalı denizcilerin durumu hakkında da görüşen yetkililer, Almanya ve Ukrayna arasında yapılacak yeni askeri ve stratejik ortaklıklar gibi konuları da görüştü. Görüşme, Ukrayna'nın Avrupa-Atlantik entegrasyonu yolunda güçlenmesine ve NATO'ya bağlı diğer ülkelerle bağlarının kuvvetlenmesine sebep olacağına dair yorumları beraberinde getirdi. 31 Ocak 2019 Perşembe 06:03

http://www.viratrabzon.com/haber/almanyadan-karadenize-iliskin-tehlikeli-aciklama-53561.html